Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite i często zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Restaurants in Main Market

W największym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również odkryć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych potraw.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.